טיולי ג'יפים בהרי ירושלים

טיולי ג'יפים בהרי ירושלים.

המפגש שלנו מתחיל בצומת לטרון, לשם תגיעו לאחר שהזמנתם טיולי ג'יפים בהרי ירושלים. במקום, חניה גדולה, שם נוכל להחנות את הרכבים שלכם או את האוטובוס שהביא אתכם לקראת החוויה הגדולה. יוסי הלפמן ואנשי ציוותו, כולם בעלי ניסיון רב בנהיגת שטח, יקבלו אתכם עם חיוך ואהבה גדולה .תקבלו הוראות מדויקות על מסלול הטיול וכן הוראות, כיצד יש להתנהג בדרך, בזמן הטיול. לחברת , היי הג'יפ טיולי ג'יפים בהרי ירושלים, יש את כול האישורים והביטוחים לטיול מסוג זה. לאחר שהגעתם, התארגנתם ושתיתם תה צמחים עם עוגיות , אנחנו נצא לדרך לכיוון מנזר לטרון, שלידו הכביש המוביל לעזה וסמוך אליו נמצא קיבוץ נחשון והישוב יהודי ערבי נווה שלום, שם נמצאת

האנדרטה לזכר לוחמי אלכסנדרוני,

שנפלו במלחמת השחרור. סמוך לשם, הייתה גם מצבה לזכרם של פועלים מצרים, שליוו את הצבא הבריטי, בעת כיבוש הארץ מהטורקים ובנו את הדרכים לצורכי תושבי הארץ. הם הלכו לעולמם בסוף שנת 1917.המצבה הייתה עשויה מאבנים פשוטות ועליה היה כתוב בשפה האנגלית. שישים ושמונה אנשים, מפלוגות העבודה המצריות, קבורים פה. בערבית כתוב: "בשם אללה הרחמן והרחום, "אין אלוה אלא אללה ומוחמד שליחו". העובדים האלו הובאו על ידי הבריטים, בתחילת מלחמת העולם הראשונה, לביצוע עבודות סלילה ובנייה. חורשת האקליפטוסים,ליד עין חילו, הצד הדרומי של הדרך הישנה מלטרון לשער הגיא, ניטעה על ידי הפועלים המצרים. במשך השנים, פותח האזור, שנהפך לאזור תיירותי מפותח, בו נמצאים אתרים רבים העוסקים בהיסטוריה של האזור ושל העם היהודי ומלחמותיו וכן נושאי חקלאות, צה"ל וארץ ישראל וכן טיולי ג'יפים בהרי ירושלים. במקום מצויים אתרים רבים, המושכים מטיילים רבים, בעיקר בתקופות החורף והאביב, כמו מנזר השתקנים, ששוכניו מגדלים באזור גפנים וזיתים. יש שם חנות קטנה, שאפשר לרכוש בה מוצרים שונים כמו יין, שמן זית, דבש ועוד.

מוזיאון השריון בלטרון.

בשנת 1982 הוקם בלטרון מוזיאון ואתר הנצחה של חיל השריון. במקום אף נמצא מוזיאון לתולדות השריון ואוסף של טנקים ורכבים קרביים משוריינים. משטרת לטרון מהווה חלק מהאתר ועליה לוח עם שמות הנופלים של החיל. פארק השריון,שבו עשרות אנדרטאות של יחידות השריון, הוקם ע"י קק"ל ותורמים רבים מידידי החיל. סמוך למקום, נמצא המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון. מיקומו של מקום זה באזור טיולי ג'יפים במרכז, מכיוון שהוא נמצא בלבו של ציר הנדידה המערבי של נדידת הציפורים. במרכזו הוצב מכ"ם, העוזר במעקב אחרי נדידת הציפורים ברדיוס של 50 ק"מ. המכ"ם הובא מרוסיה והוסב בארץ ממכ"ם אנלוגי לדיגיטלי ומקיים מעקב אחרי הציפורים, בכל שעות היממה ובכל מזג אוויר. בסביבה הקרובה של, טיולי ג'יפים בהרי ירושלים, נוכל לבקר במיני ישראל, פארק מיניאטורות ובו דגמים מוקטנים של אתרים ומבנים חשובים בישראל.