טיולי ג'יפים ברמת הגולן

טיולי ג'יפים ברמת הגולן

טיולי ג'יפים ,ובעיקר טיולי ג'יפים ברמת הגולן ,הפכו בשנים האחרונות, להצלחה רבה ,בקרב אוהבי טיולי ג'יפים .אנשים רבים מכול קצוות הארץ נוהרים לרמת הגולן ,לחוות את החוויה ששמה טיולי ג'יפים ברמת הגולן .יוסי הלפמן וצוותו, יעשו את המיטב ,שהטיול שלכם יהיה הטיול של חייכם. רמת הגולן הוא חלק ארץ גדול ואטרקטיבי מאד. כל אחד מאתנו חייב להתכונן היטב לקראת הטיול, לתכנן היטב את המסלולים, ולהיעזר במפת סימון שבילים או בGPS . 

אזורים מותרים לטיולי ג'יפים ברמת הגולן.

יש להיכנס רק לאזורי טיולי ג'יפים ברמת הגולן ,שבהם מותרת הכניסה ע"י שלטונות הצבא ולא מסומנים כאזורים של שטחי אש צה"לים . לא כל מזג אויר מתאים לטיולי ג'יפים ברמת הגולן ,גם הביטוח לא תמיד מכסה את הנזקים ,שנוצרו בנהיגה שטח לא נכונה. כדאי מאד לנוע לפחות שני רכבים ביחד ולא להיכנס באזורי רמת הגולן ,עם ג'יפ יחיד לשטח. קצת היסטוריה. השם גולן מופיע לראשונה בכתובים בספר דברים. שינוי הגבול ברמת הגולן החל בהסכם ניוקמוב- פולה בשנת 1923 ההמשך היה בהסכם שביתת הנשק אחר מלחמת השחרור, לאחר מכן בקו הפסקת האש אחרי מלחמת ששת הימים ,ובסופו הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974 ועד הימים האלו. הישובים הראשונים ברמת הגולן הוקמו על רקע אידיאולוגי ע"י קיבוצי השומר הצעיר, הקיבוץ המאוחד, איחוד הקבוצות והקיבוצים ,בדומה לאזורים אחרים בסיני ,ובבקעת הירדן .אחרי מלחמת ששת הימים הוקמה מועצה אזורית גולן. בניגוד ל-טיולי ג'יפים במרכז 

 נהיגה שטח קשה מאד.

השטחים כאן קשים מאד לנהיגת שטח, הרבה מאד בולדרים סלעים, בוץ כבד, ושלג בחורף חזק, שבו נהיגת שטח מסוכנת מאד בעיקר למי שאין לו ניסיון רב בנהיגה. האתרים המומלצים בטיולי ג'יפים ברמת הגולן. קלעת נמרוד, הר חרמון המושלג שבו אתר תיירותי נחשב של סקי .המוחזק שנים רבות ע"י תושבי מושב נוה אטיב .ראוי לציין שיש רק כביש צר אחד המוביל לאתר ,ובימי החורף נוצר פקק תנועה גדול בעליה להר, בעיקר בשבתות.מומלץ להגיע באמצע השבוע. 

אטרקציות מעניינות באזור רמת הגולן.

יש אטרקציות נוספות כמו ביקור ביקבי רמת הגולן בקצרין, קטיף דובדבנים בישובים השונים, קטיף תפוחי עץ מתוקים אצל ידידינו במסדה ,וכן מסעדות דרוזית מסורתיות. לא נוותר על ביקור בעמק הבכא, הר אביטל ,וסיור נחמד אצל היעלים המיוחדים והנחמדים ביער אודם, שם גם אפשר לאסוף פטריות (רק למבינים).מי שלא מכיר מסכן את חייו. כמות מספר הנחלים והמפלים באזור רמת הגולן גדולה במיוחד יש כמה מהנחלים שכדאי לבקרם או להתרחץ בהם ביום קיץ חם, ביניהם ברכת הקצינים ,שמימיה קרים מאד וכדאי לקפוץ ללא היסוס למים הנהדרים האלו. לא נשכח את המפל הלבן, המפל השחור, נחל דליות, הירמוך, נחל הג'ילבון, ותצפית מדהימה מעל קיבוץ גדות לעבר הגליל העליון ,עמק החולה והכנרת המסתתרת בדרום . התקופה היפה ביותר לטיולים באזור היא תקופת החורף והאביב. אני מאחל לכם טיולי ג'יפים ברמת הגולן זורמים ופורחים.