טיולי ג'יפים בים המלח

טיול ג'יפים בים המלח

טיולי ג'יפים בים המלח

ים המלח הינו יעד לשלשה סוג תיירות: (א) תיירות נוף. בהיותו הבקע היבשתי הנמוך בעולם, כחלק מן הבקע הסורי אפריקאי הנימשך מקרן אפריקה עד בקעת הירדן בגליל העליון, יוצרים קוי ההעתק טופוגרפיה מרשימה ומליאת הדר המפעימה לב המטיילים, קצת בדומה לניצפה בישימון ימי נטול חיים – על גדותיו יש נאות מדבר באיזורים שונים הכן שקַוֵי פרשת המים משגרים אליו סחף אלוביאלי דשן ומים להחיות כל חי. התוצאה מיקבצי ירק ברורים בתוך החום צהבהב המונוטוני, אליהם מתלקטים מיני צומח – בעבר המרכז העולמי של בושם האפרסמון, חרקים, עופות ייחודים כגון טריסטרמית, צוקית, סלעית ועוד,  ובעלי חיים מאפיינים: יעלים, שפני סלע, ועד לפני שנים ספורות – הנמר הישראלי המדברי, תת-מין שהיה מותאם לסביבה החמה ויבשה הזו של טיולי ג'יפים בים המלח, ודילל את להקות היעלים. לצערנו,  הלחץ האנושי גרם לצמצום אזורי תפוצתו וכנראה שנרדמנו בשמירה והנמר הארצי ישראלי ניכחד במשמרת ההרסנית שלנו.נכיר נופים מלאי הדר וגם בעלי כנף מיוחדים כמו העורב ההודי שהסתנן ומכסח את העופות המקומיים שלנו, אך  אפשר לנחש שגם למשפחות הנחשים, אם לא נחוש ייגרם נזק. מה יש לנו פה? יש נחשי מדבר קלסיים כגון עכן לסוגיו ושפיפון. יש זעמן שחור שבכל הארץ כשאומרים נחש שחור חושבים עליו כמועיל ובלתי ארסי, נחש עכברים. אבל פה? פה יש גם פתן שחור – בעצם קוברה מקומית, יש שרף עין גדי הזעיר והקטלני – צפעון שחור. הארסי ביותר בישראל על פי מדד LD50.  ב 14 יולי 2002 נפטר אלי אסייג מהישוב רימונים שאחז בו סמוך לראשו ובכל זאת הצליח הזוחל להפנות ראש (נטול התרחבות) ולהכישו באגודל; נחש זה מכיש הצידה בשן אחת. האיש מת תוך 15 דקות. גם ב 2017 היתה הכשה של נחש זה באיזור דימונה. הצעיר שהוכש ניצל. למה אנחנו מספרים? כי אנחנו בהיי הג'יפ טיולי ג'יפים במצפה רמון אחראים ורוצים אתכם זהירים ובריאים. אסור לדחוף יד לסבך לא ברור, או להרים אבן שטוחה גדולה.עין גדי ועין פשחה הינם מוקדי רחצה מצהילי לב, שניהם נחשבים שמורות טבע, אם שומרים על ענוה ולא נלחצים מהמוני המבקרים. מערת הקמח, אשת לוט ועוד הנם גם מוקדי תיור מקובלים. כיום אולי יתווספו שיפעת הבולענים לאטרקציות, אם כי כבר בתנ"ך ניזכרת נפילת מלכים לבורות (בראשית יד פסוק י.  בקשו ממדריכי היי הג'יפ טיולי ג'יפים בים המלח להתמקד במה שמעניין אתכם ומומלץ על ידם.(ב) תירות ארכאולוגית.  תחת כותרת זו נזכיר את שרידי חקלאות עין גדי העתיקה בה שימרו בהסתרה את סודות גידול האפרסמון הקדום עד שהרומאים, אחר החרבת ישראל – גזלו גם מורשת זו. כיום גדל העץ בערב הסעודית, ללא טפוח מיוחד ולשם היי הג'יפ טיולי ג'יפים בים המלח. לא נוסעים.  אתרים נוספים הינם מיבצרי מיכוור (בשטח ממלכת ירדן) ומצדה, וחירבת קומארן שהיה מרכזה של כת מסוגרת שנוטים לזהותה עם האיסיים הידועים מכתבת יוסף בן מתתיהו, ההיסטוריון בן-התקופה.

(ג)  תיירות רפואית.  האויר היבש והצלול מהווה אטרקציה לבעלי בעיות נשימה – אסטמה ברונכיאלית, אמפיסימה וכו' ימצאו מזור מהשהות פה.  פגועי עור כגון פסוריאזיס – יחושו הטבה בשל המליחות הגבוהה והשמש (האגם הינו הרביעי במליחותו בעולם, ברך פי עשר מאשר הים התיכון). ולמעשה המקום ייטיב עם רוב הבאים בשעריו ולכן ריבוי מלונות ומסעדות.

טיולי ג'יפים בים המלח

טיולי ג'יפים של היי הג'יפ  באזור המרכז הצפון ,טיולי ג'יפים במצפה רמון, הרי אילת וכמובן טיולי ג'יפים בים המלח הם הריגושים החזקים שאנחנו נותנים  למטילים שלנו חוויות מיוחדות באזורים של ים המלח והנגב בהם  מדבריות גדולים, כאשר  אנחנו מתכננים טיולי ג'יפים באזורים  האלו ובעיקר סביב ים המלח, אפשר גם טיול רגלי מעגלי באזור מקסים זה של טיולי ג'יפים בים המלח.

טיולי ג'יפים שלנו היי הג'יפ טיולי ג'יפים במצפה רמון תמיד מדהימים .  טיולי השטח שלנו לוקחים אתכם למקומות שכלי רכב רגיל לא יכול להגיע ,ללא רכב 4×4.לכן אנחנו ממליצים להחנות את הרכבים שלכם בנקודה קבועה מראש ואנחנו נאסוף אתכם ובסיומו של טיול ג'יפים בים המלח, נחזיר אתכם עייפים אך מרוצים לרכבים שלכם בדרכך הביתה.

מסלולי טיולי ג'יפים באזור ים המלח

אזור טיולי הג'יפים משופעים במיגון רב של פלאי עולם ים המלח כולו סגולה לבריאות טובה אנשים רבים מכל העולם מגעים על מנת לטבול במימיו ולנצל את סגולותיו המיוחדים. באזור נמצאים מפעלי ים המלח שמוצאים מלחים אשלגן ועוד חומרים מיוחדים על מנת לייצאם לכל העולם. במחירים יקרים מאד. באזור אף מבחר גדול של בתי מלון ברמה טובה  מאד, ובדרך כלל מפוצצים באנשים בכל ימות השנה. האזור של בתי המלון מתפתח מאד מבחינת קניונים ,ומלונות חדשים לתפארת.

הטיולים שלנו מתבצעים באזורים הסמוכים לים המלח בעקר בוואדיות ובנחלים הנשפכים לים. בתקופת הגשמים האזור מסוכן לנסיעה בגלל הזרמים החזקים שגורמים לאסונות קשים מידי שנה. יש להזהיר מידי פעם לפעם את האזרחים שחושבים לי זה לא יקרה.

יש אפשרות להתחיל את טיולי הג'יפים בים המלח באזור מעלה אדומים ממשיכים לאורך המצוקים מעל ים המלח ומשם בדרכים שונות דרך עין גדי מצדה עד לאזור מדבר יהודה הדרומי. ושם בעצם מתחיל העקשן האמתי במדבר שם גם נוכל להכיר את תרבות הבדואים אכילת פיתות ורכיבה על חמורים.

ראוי לציין שגם באזורי הטיולים של  ערד יש מסלולי טיולי ג'יפים רבים. אפשר להתחיל את הטיול גם בירידה דרך העיר ערד לאחר ששתינו קפה ומאפה בתחנת הדלק של ערד. משם נצא לכיוון מצדה ונרד במעלה יאיר הקשה לנהיגת שטח מומלץ אך ורק לנהג מנוסה מאד לרדת בירידה מסוכנת וקשה זאת. על( שם יאיר מפקד סיירת צנחנים.) בסופה של הירידה נגיע לכביש שייקח אותנו לאזור בתי המלון ומשם נמשיך בדרכנו דרומה .

טיולי ג'יפים  היא דבר מיוחד.

כדי ליהנות ב טיולי ג'יפים במצפה רמון צריכים לקחת חברת טיולים מנוסה מאד. הנסיעה בג'יפ לפעמים  קשה ומעלה את הדופק .טיולי הג'יפים מתאימים לכל הגילאים מגיל שלוש ועד 120 שנה. אנחנו עורכים  ימי הולדת בשטח ,בר מצוות, ימי רווקים ורווקות, ארוחות בשטח. בישראל אין נהיגה עצמית ברכבי החברה של היי הג'יפ. לנו יש את כל הביטוחים לטיולים מאין אלו ונהגי ג'יפים בעלי ניסיון רב בנהיגת שטח.

במשך הטיול נעצור במקומות מעניינים מאד נערוך תצפיות על האזור של ים המלח ואף נוכל לתצפת על אזור הרי אדום במדינת ירדן, שם נערכו לפני הסכם השלום ,פשיטות על קני מחבלים באזור חנזירה נחל רם,ואדי משה במבואות פטרה הקסומה הפשיטות נערכו ע"י לוחמי "סיירת שקד" הגיבורים.

 

 

טיולי ג'יפים ים המלח

טיולי ג'יפים ים המלח באזור ים המלח הבקעה העמוקה בעולם, קרוב ל 400 מטר מתחת פני הים, המהווה חלק מן השבר הסורי אפריקאי שתחילתו בקרן אפריקה של סומליה ואריתריאה. בשולי ההרים פה ניתן לחזות בשיכוב בקו ההעתק. הסטורית היה פה איזור שוקק חיים וירוק לפי עדות התנ"ך (בראשית יג), והיה זה מקומן של חמש ערי "ככר סדום": סדום, עמורה, צבויים, אדמה, צוער. הסביבה הירוקה נגוזה והערים נימחו בבקר אחד של מהפך וולקני אדיר בימי אברהם ולוט, כעונש על עבירותיהם.  נטייל באזורים מדהימים של טיולי ג'יפים בנגב. נופים מרגשים ומרגיעים של נחל חימר, נחל סדום, אשת לוט, מעלה יאיר, ועוד נחלים וואדיות עוצרי נשימה, העוזרים לך להרגשת שלווה אדירה. באיזור פריטי חי וצומח ייחודיים למקום, כמו צפור הטריסטרמית, ויעל הנגב Ibex. עד לא מכבר היה זה ביתו של זן נמרים מדבריים קטן (נמר עין-גדי) שלצערנו ניכחד. כיום טורפי היעלים הינם במיוחד זאבים מדבריים.  אי אפשר שלא להזכיר את עץ הבושם המופלא – אפרסמון, שמטעי עין גדי יצא שמם בעולם בשלו, והרומאים עקרו אותם כעונש על תשוקתנו לחירות לאומית.  בסיום טיולינו באזור ים המלח נמשיך להדרים  וליהנות עם טיולי ג'יפים באילת